عکس لوگوهای انواع شرکت های بیمه ایرانی|نماد های بیمه بین دو دست یک فرد برای انواع شرکت های بیمه|لوگو بیمه ایران از شرکت های بیمه|بیمه آسیا||لوگو شرکت بیمه البرز|لوگو دانا شرکت بیمه|لوگو بیمه دی|لوگو بیمه کارآفرینان|لوگو بیمه سینا|لوگو شرکت بیمه پارسیان

بیمه یکی از ضروری ترین، چیزهایی‌ ست که هر فردی باید آن را خریداری کند. در واقع خرید بیمه یک عمل عاقلانست که هنگام بازنشستگی، بیماری و یا رخ دادن حادثه ناجی ما خواهد بود. با بوجود آمدن بیمه های مختلف و پوشش های متنوع تقریبا همه چیز را می‌شود بیمه کرد.

البته خرید بیمه پروسه ای مشخص شده دارد. خریدن همه نوع بیمه ای عملی غیر لازم است. در نتیجه ابتدا باید تنها انواع بیمه ای که به آن نیاز داریم را پیدا کنیم. برای پیدا کردن بیمه مناسب خود باید با انواع بیمه نامه آشنا شوید. بعد از آن به عنوان یک ایرانی باید شرکت های بیمه معتبر را بشناسید و بهترین را بین آنها انتخاب کنید.

در این مقاله ما قصد داریم شما را با 8 تا از بهترین شرکت های بیمه ایرانی آشنا کنیم.

 شرکت های بیمه ایرانی

در حال حاضر تقریبا 28 شرکت بیمه در ایران فعالیت می‌کنند که هرکدام از اینها تقریبا 100 یا حتی بیشتر، شعب در سراسر کشور دارند. هر کدام از این شرکت ها تعهدات و قوانین خود را دارند، و اکثر اوقات انتخاب بین آنها مشکل است.

در نتیجه رئیس کل بیمه مرکزی، نوزده شرکت بیمه دولتی و خصوصی را از لحاظ وضعیت مالی، پرداخت خسارت و جلب رضایت مردم رتبه بندی کرد. این در حالی است که بنابر اعلام وی این رتبه بندی در شاخص های مختلف صورت گرفته و این ترتیب دهی دلیل بر ارجحیت یک شرکت بر شرکت دیگر نیست و تنها برای ایجاد رقابت و اطلاع جامعه از وضعیت شرکت های بیمه است.

با توجه به اینکه بازار بیمه ایران ترکیبی از شرکت های بیمه دولتی، خصوصی و مناطق آزاد است و هر گروه تابع قوانین و مقررات خاصی از قبیل چگونگی اداره، شکل حقوقی، ترکیب سهامداران و ... است. بنابراین با در نظر گرفتن این محدودیت ها، شرکت های بیمه فعال در بازار در سه گروه دولتی، خصوصی و مناطق آزاد طبقه بندی شده اند.

این شرکت ها از لحاظ حضور در بازار بیمه، کارایی عملیاتی، حضور و کارایی در بازار سرمایه، توانایی مالی، توانایی ایفای تعهدات و شفافیت گزارشگری مالی رتبه بندی شده اند. براساس آن ما 8 تا از شرکت ها که جزو اولین ها در رتبه بندی های مختلف بودند را برای شما معرفی خواهیم کرد.

1. بیمه ایران

بیمه ایران، قدیمی ترین شرکت بیمه ایرانی است که از سال 1314 با صادر کردن اولین بیمه نامه آتش سوزی شروع به فعالیت کرد. این بیمه دولتی طبق رتبه بندی رئیس بیمه مرکزی در تمامی شاخص ها، از رتبه اول و یا دوم برخوردار است.

بیمه ایران دارای 205 شعبه فعال و مجتمع خدمات‌ بیمه‌ای در سراسر کشور است و 12 شعبه و نمایندگی در خارج از ایران دارد. این شرکت بیش از 3770 دفتر نمایندگی حقیقی و 156 نماینده حقوقی تحت عنوان شرکت خدمات بیمه ای دارد که آن را به بزرگترین شبکه عرضه بیمه، در کشور تبدیل کرده است.

شرکت بیمه ایران- انگلیس

بیمه ایران – انگلیس با سرمایه 48,600,000 پوند که 99 درصد آن متعلق به بیمه ایران است از سال 1975 میلادی در بازار بیمه اروپا فعالیت می کند. که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های این شرکت است.

این شرکت از نظر توانگری مالی در سطح 1 قرار دارد.

2. بیمه آسیا

 

شـركت سهامی بيمه‌آسيا فعالیت خود را در تيرماه سال 1338 با انجام انواع معاملات بيمه و عمليات بازرگانی شروع کرد. در سال 1388 بر اساس سياست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی در زمره شركت‌های مشمول واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفت و بدين ترتيب به عنوان بزرگ‌ترين شـرکت بيمه خصوصی كشور به فعالیت های خود ادامه داد.

اين شـركت دارای رتبه اول تولید و سهم بازار در میان شـرکت های بیمه خصوصی کشور است. بیمه آسیا تقریبا 26000 نفر نیروی انسانی دارد که با سرمایه ای 24 هزار میلیارد ریالی در بیش از شش دهه است که فعالیت میکند.

این شرکت از نظر توانگری مالی در سطح 1 است.

3. بیمه البرز

 

شرکت بیمه البرز با هدف اولیه ارائه خدمات بیمه ای مطلوب و با کیفیت، ایجاد تنوع در بازار بیمه و کسب رضایت بیمه گذراران در تیرماه ۱۳۳۸ توسط بخش خصوصی تاسیس شد و شروع به فعالیت کرد.

این شرکت در حال حاضر ۵۴ شعبه فعال و بیش از دو هزار نماینده در سرتاسر کشور دارد، که آماده ارائه خدمات بیمه ای به هموطنان هستند.

این شرکت نیز از نظر توانگری مالی در سطح 1 قرار دارد.

4. بیمه دانا

 

بيمه دانا در خرداد ماه سال 1353 با مشاركت بيمه Commercial Union انگليس بصورت شركت سهامي عام با سرمايه بخش خصوصي شروع به فعالیت کرد. اين شركت پس از گذشت 5 سال فعاليت در قالب بخش خصوصي، در تيرماه 1358 براساس مصوبه شوراي انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شركت دیگر به عنوان بيمه خصوصي ملي اعلام شد .

در حال حاضر این شرکت دارای 77 شعبه، 2442نمایندگی، 51 شرکت نمایندگی، 276 نمایندگی فروش ویژه بیمه عمر، 1095 کارگزاری و سه دفتر فرعی است. این شرکت بیمه با در دست داشتن حدود 9 درصد بازار بیمه کشور،  خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ بازار بیمه کشور به همگان معرفی می‌کند.

5. بیمه دی

شرکت بیمه دی (سهامی عام ) در سال 1383 با اخذ مجوز رسمی از بیمه مرکزی ایران و شورای عالی بیمه تاسیس شد. این شرکت به منظور ارائه خدمات بیمه و همچنین گسترش شبکه فروش خود در تمامی نقاط کشور با سر لوحه قراردادن شعار تعهد، تخصص و نوآوری فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه دی، بیش از 18 سال سابقه فعالیت در صنعت بیمه را دارد، که از نظر توانگری مالی در سطح 1 قرار دارد. همچنین این شرکت تولید حق بیمه سالیانه بیش از 40.000 میلیاردی دارد و  از بالاترین سطح توانگری در صنعت بیمه برخوردار است. از منظر سهم بازار هم حائز جایگاه چهارم در بین 33 شرکت فعال در این صنعت می باشد.

6. بیمه پارسیان

شرکت بیمه پارسیان (سهامی عام) براساس قانون تأسیس موسسات بیمه غیردولتی، با اخذ مجوز از بیمه مرکزی ایران در اردیبهشت ماه سال 1382 تاسیس شد. این شرکت یکی از بیمه های خصوصی در ایران است که وابسته به بانک پارسیان می‌باشد. در ابتدا خدمات این شرکت تنها برای کارکنان بانک پارسیان ارائه می‌شد اما درحال حاضر برای عموم می‌باشد.

سرمایه این شرکت درحال حاضر چهار هزار میلیارد ریال می‌باشد و از لحاظ سهم بازار بیمه‌های خصوصی، بزرگترین بیمه خصوصی ایران محسوب می‌گردد. این شرکت بیش از ۷۰ شعبه و ۲۵۰۰ نماینده جنرال در سطح کشور دارد.

عمده‌ترین سهامداران شرکت بیمه پارسیان عبارتند از :بانک پارسیان، لیزینگ پارسیان، شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر، صبا تأمین پارسیان، گروه مالی بانک پارسیان.

7. بیمه کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین (سهامی عام) در چارچوب قانون تاسیس موسسات بیمه غیر دولتی و قانون تجارت، در تاریخ اسفندماه سال 1381 به ثبت رسید. این شرکت با اخذ مجوز از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اردیبهشت ماه 1382 فعالیت خود را در سطح کشور به عنوان نخستین شرکت بیمه خصوصی آغاز کرد.

8. بیمه سینا

شرکت بیمه سینا (سهامی عام) بر اساس قانون تأسیس مؤسسات بیمه غیردولتی، با اخذ مجوز از بیمه مرکزی ایران با سرمایه اولیه 140 میلیارد ریال، در 10 آبان 1382 تاسیس شد و ارائه خدمات بیمه خود، را به طور رسمی از 28 آبان 1382 آغاز کرد.
هم اکنون این شرکت با سرمایه پرداختی 878،5 میلیارد ریال به عنوان یکی از شرکتهای خصوصی مطرح در تمامی رشته های بیمه های زندگی و غیر زندگی مشغول به فعالیت است. این شرکت 62 شعبه، 1014 نماینده عمومی  246 نماینده بیمه عمر در سراسر کشوردارد که مشغول ارائه انواع خدمات بیمه ای به هموطنان هستند.

این 8 شرکت از بهترین شرکت های ایرانی بیمه هستند، که بسته به نیاز خود میتوانید مناسب ترین را بین آنها برای خودتان انتخاب کنید. البته آشنایی با این شرکت ها به طور کامل و پیدا کردن بیمه مناسب خود، ممکن است برای شما مشکل باشد، شما می توانید با شماره ۰۹۹۱۰۸۲۰۷۸۸ برای گرفتن مشاوره تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *