چندین خودرو صفر پژو پارس که برای خرید آنها باید در سایت سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کرد

سامانه یکپارچه خودرو به منظور ثبت نام و خرید خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شده است. متقاضیانی که قصد خرید خودرو از شرکت های خودروسازی را دارند، باید با ورود به این سامانه و انجام فرایند ثبت نام در بخش مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهند.

سامانه یکپارچه خودرو چیست

در گذشته متقاضیان خرید خودروهای دو شرکت ایران خودرو و سایپا باید به سایت فروش محصولات هر یک از این شرکت ها مراجعه می‌کردند و برای خودرو مورد نظرشان نام نویسی می‌کردند تا پس از برنده شدن در قرعه کشی بتوانند خودرو مورد نظر خود را خریداری کنند.

این روند نارضایتی هایی زیادی را به همراه داشت که سبب شد وزارت صنعت، معدن و تجارت به راهی جدیدی برای ثبت نام خودرو روی بیاورد.

با راه اندازی سامانه یکپارچه فروش خودرو، فروش تمامی خودروها و نام نویسی ها از شرکت های خودروسازی از جمله سایپا، ایرانخودرو، بهمن موتور و ... از طریق این سامانه انجام می‌شود.

هدف سامانه یکپارچه خودرو عرضه گسترده و شفاف خودروهای داخلی با توجه به افزایش و تثبیت جریان تولید خودرو در سال جاری و همچنین برنامه ریزی انجام شده برای افزایش مستمر تولید در سال 1402 می باشد.

 شرکت های خودروسازی سامانه یکپارچه خودرو

لوگو شرکت های خودروسازی در سامانه یکپارچه خودرو که نام آنها زیر عکس لوگو قرار داده است.

مراحل فرآیند طرح یکپارچه عرضه بر مبنای فرآیند نوبت دهی:

  1.  پیش ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی
  2. نوبت دهی و اعلام زمان بندی بازای هر محصول مشخص
  3. قطعی نمودن ثبت نام متقاضیان براساس فراخوان خودروساز

شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو

1. هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت های خودروسازی می باشد.
2 .حداقل سن مجاز متقاضیان 18 سال می باشد.
3. متقاضیان خرید خودرو باید دارای گواهینامه رانندگی باشند.
4. متقاضیانی که طی 48 ماهه گذشته در شرکت های ایران خودرو و سایپا و طی 24 ماهه گذشته از سایر شرکت های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و ...) اقدام نموده اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
5. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
6. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع است.
7. امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.
8. شرکت های خودروسازی موظف اند روش های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یک سال، از جمله رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کند.
9. اشخاص حقوقی امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
10. در صورتی که در هر یک از مراحل و فرآیند ثبت نام مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت نام نمی‌باشد، ثبت نام وی کان لم یکن تلقی و وجه واریزی (بدون پرداخت سود مشارکت و ...) عودت خواهد شد.
11. در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت جبران تاخیر در تحویل مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو و ابلاغیه های مرتبط که متعاقبا از طریق بخشنامه های فروش اطلاع رسانی می گردد پرداخت خواهد شد.
12. سایر موارد و شرایط بر اساس بخشنامه های صادره توسط شرکت های خودروسازی و قرارداد منعقده فی مابین با مشتریان خواهد بود.

صفحه اصلی سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو

نحوه ثبت نام و ورود سامانه یکپارچه فروش خودرو

ابتدا از طریق آدرس esalecar.ir وارد سامانه یکپارچه خودرو شوید.

سپس با انتخاب گزینه ورود/ ثبت نام وارد حساب کاربری خود شوید.

اگر در سایت ثبت نام کرده باشید با نام کاربری و رمز عبور خود به راحتی می‌توانید وارد سامانه شوید.

برای ثبت نام نیز کافیست اطلاعات خواسته شده از شما را پر کنید و در سایت ثبت نام کنید.

شما می‌توانید تمامی مراحل نحوه خرید خودرو در سامانه یکپارچه خودرو را در وبسایت سامانه ها به همراه عکس ببینید.

در صورت موفق شدن در خرید خودرو پیشنهاد ما به شما خریدن بیمه شخص ثالث به عنوان اولین قدم برای استفاده از خودرو جدیدتان است. برای آشنایی کامل با این بیمه مقاله بیمه ی شخص ثالث‏ را بخوانید.

افتتاح حساب وکالتی ۱۰۰ میلیونی به‌ نام سازمان حمایت در روزهای ۲۰ الی ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۱ صورت گرفته است.با داشتن حساب وکالتی می‌توانید 16 تا 18 فروردین 1402 اقدام به ثبت‌نام در سایت کنید.

این لیست شامل بانک های اقتصاد نوین، گردشگری، شهر، سینا، کشاورزی، پست بانک، مهر ایران، سرمایه، ملت، تجارت، آینده، ملی، سپه، پاسارگاد، رفاه، صنعت و معدن، مسکن، نور، ملل، ایران زمین، رسالت، کارآفرین، پارسیان، دی، توسعه تعاون، صادرات است.

نتایج فروش خودرو معمولا چند روز پس از دوره نام نویسی به صورت آنلاین و تنها از طریق همان سایتی که نام نویسی کرده اید اعلام می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *